Jaselská 826, Kolín

321 752 611

info@soskolin.cz

Začátek vyučování

Po - Pá 7:45

Rok 2021/2022

 

Vážíme si našich partnerů z branže

Obor IT vyžaduje neustálou práci na sobě samých a sledování, ne-li přímo vytváření novinek pro celé odvětví. Být IT školou je výzva, a ještě větší challenge je podnikat, ba co víc, být na špičce. Nesmírně si vážíme našich partnerů, kteří v herním průmyslu dokázali proniknout mezi světovou elitu. Jsou jimi SCS Software a Warhorse Studios.

Zapojení do projektu Kompetence 4.0. od MPSV přineslo začátek spolupráce a doufáme, že v následujících měsících a letech přinese zralé ovoce našim partnerům i nám, potažmo studentům. Konkurenceschopnost naší země závisí na umu, pracovitosti a IT dovednostech lidí. A naše škola s pomocí našich partnerů chce vychovat připravené absolventy, kteří ihned po studiu na střední škole budou moci pracovat v oboru nebo půjdou studovat IT na univerzitu.

Spojení školy s trhem je alfou a omegou při předávání požadavků z trhu práce studentům. Intenzivní a velmi profesionální spolupráci jsme navázali s firmou SCS Software známou svými hrami Euro Truck Simulator a American Truck Simulator. Společně jsme si sedli nad výukovými plány a určili, jaké učivo a dovednosti jsou největší prioritou. Ty jsme zařadili do našich ŠVP, které jsme celkově po konzultacích s firmou aktualizovali. Došlo také k novému vybavení učebny 3D grafiky a založení kroužku 3D grafiky. Studenti dostávali reálná zadání od firmy a také velmi cennou zpětnou vazbu. Proběhla studentská soutěž a autor nejlepší práce půjde do firmy SCS Software na praxi na podzim. V červnu jsme se současnými studenty 4. ročníků firmu v Praze navštívili a nasáli atmosféru v krásných kancelářích a měli možnost se setkat a mluvit se současnými zaměstnanci. Netrpělivě čekáme na vyhlášení výsledků soutěže a hodnocení soutěžního zadání.

S Warhorse Studios, autorem hry Kingdom Come, jsme rovněž prošli naše sylaby a nechali si poradit, jaké učivo přidat, abychom umožnili našim studentům stát se konkurenceschopnými na trhu práce, obzvláště v herním průmyslu. V červnu jsme měli možnost navštívit sídlo firmy a obdivovat Motion Studio a mluvit s juniorským grafikem. Byl to nevšední zážitek, který u mnohých studentů poupravil představy o práci grafika.

„Spolupráce s firmami je pro školu a její studenty velmi důležitá, a při správném nastavení i velmi přínosná. Škola získává neocenitelnou zpětnou vazbu o aktuálnosti obsahu výuky odborného zaměření, studenti si potom mohou ověřit skutečnost, že to, na co je škola připravuje v rámci jejich zvolené odbornosti, koresponduje s aktuálními trendy a potřebami firem, a že se tedy budou moci v praxi dobře uplatnit. Miloš Hölzl, ředitel školy.“.

Mgr. Monika Benešová

RSS Aktuality – SOSKOLIN

 • Zájmové kroužky IT pro školní rok 2022/2023 30.9.2022
  Spuštěny registrace pro zájmové kroužky IT, které naleznete na stránce https://soskolin.cz/krouzky-a-zajmove-cinnosti/ Registrace jsou otevřené do 9.10.2022, tak neváhejte. Těšíme se na Vás!
  admin
 • 2. místo ve Středoškolském atletickém poháru je naše! 29.9.2022
  Dne 20. 9. 2022 se na kolínském atletickém stadionu v Borkách konal Středoškolský atletický pohár, ve kterém i naše škola měla své zastoupení, a to v družstvu dorostenců. I přes chladné […]
  admin
 • Baristický kurz za dveřmi 26.9.2022
  Jak je již na naší škole dobrým zvykem, opět tu máme BARISTICKÝ KURZ, který vede majitel MARTINI’S PARDUBICE, pan Martin Smolný, společně se svojí manželkou. Je zaměřen na nezbytné znalostní základy každého, kdo připravuje […]
  admin
 • Závěrečné zkoušky třídy 1E 12.9.2022
  Závěrečné zkoušky třídy 1E proběhnou v těchto termínech: Rozpis závěrečných zkoušek Předseda: Jiří Braun Místopředseda: Ing. Milan Říka, Ph.D. Členové komise: Pavlík Vladimír, Milan Škvrna, Petr Fajfr, Martin Bruner Praktická […]
  Hynek Kohout
 • První letošní AUTOŠKOLA 8.9.2022
  Zájemci o autoškolu jsou srdečně zváni na informační schůzku/první vyučovací hodinu v úterý 20. 9. 2022 ve 14:15 hodin do učebny A3. Přihlášky ke stažení na webu autoškoly https://euro-autoskola.cz/. Případné […]
  admin