Jaselská 826, Kolín

321 752 611

info@soskolin.cz

Začátek vyučování

Po - Pá 7:45

Rok 2023/2024

 

Studenti ze Spojů mají své mezinárodní Dofáky

 

Prestižní ocenění vévody z Edinburghu mohou nově získat i studenti kolínské Střední odborné školy informatiky a spojů. Jako jediná škola v Kolíně a širokém okolí nabízí svým žákům možnost zapojit se do mezinárodního programu The Duke of Edinburgh Award a jako odměnu za pravidelné plnění aktivit dospět nejen ke splnění cílů, ale taky k zisku bronzových, stříbrných nebo zlatých odznáčků. V celé České republice je pouze 22 středních odborných škol, které toto svým žáků umožňují.

Pod záštitou učitelek Dany Valáškové a Terezy Hölzlové se v první vlně do projektu zapojilo více než dvacet studentů. Všichni plní dlouhodobě aktivity ve třech oblastech – rozvoj talentu, sport a dobrovolnictví. Poslední třešničkou na dortu ke splnění programu je pak absolvování cvičné a ostré dobrodružné expedice, kde se v bronzové úrovni studenti musí sami na sebe spolehnout ve dvou dnech a během jedné noci. Nesmí používat GPS navigaci, mobilní telefony, nakupovat, musí si jídlo i nocleh obstarat sami. Po této challengy, na kterou jsou proškoleny nejen ve vaření v přírodě, stanování, práci s kompasem a mapou, první pomoci či zásadách pobytu v přírodě, už je pak čeká jen slavnostní ceremonie v Praze. Naposledy přijel účastníky zlaté úrovně ocenit sám nejmladší syn britské panovnice Alžběty II. princ Edward.
Mezi studenty kolínské Střední odborné školy informatiky a spojů můžeme aktuálně najít jedince, kteří kreslí, fotografují, čtou cizojazyčnou literaturu, vaří, učí se švédsky v rámci rozvoje talentu. Nebo v rámci sportu běhají, jezdí na kole, plavou, dělají jógu nebo posilují a v rámci dobrovolnictví uklízejí odpadky ve svém okolí, čistí parky, učí seniory práce na počítači, doučují angličtinu nebo i cizince češtinu.