Jaselská 826, Kolín

321 752 611

info@soskolin.cz

Začátek vyučování

Po - Pá 7:45

Rok 2021/2022

 

Alpskými průsmyky do Ticina

Po 2 „covidových“ letech měli studenti cestovního ruchu opět možnost vyjet na zahraniční exkurzi. Tentokrát se cílem stal švýcarský kanton s italských nádechem Ticino. Čekaly nás jak Alpy, tak i příjemné středomořské klima. Na začátku prvního dne jsme se prošli po mondénním alpském středisku St. Moritz, prošli se k ledovci Morteratsch a pak už nastoupili na palubu slavného Bernina Expressu, který nás provezl kouzelnou alpskou přírodou přes známý průsmyk Berninapass do stanice Poschiavo. A jel opravdu s pověstnou švýcarskou přesností.

Druhý den nás čekala ochutnávka typické švýcarské čokolády v Chocolat Alprose a „perla na jezeře“ město Lugano. Opravdu strmá lanovka nás vyvezla na kopec San Salvatore s úchvatným výhledem. Závěr dne patřil poznávání nejvýznamnějších švýcarských staveb v měřítku 1:25 v parku Swiss Miniatur.

Poslední den jsme se vydali do údolí průzračně čisté řeky Versasca a do příjemnou středomořskou atmosférou oplývajícího města Locarno na břehu jezera Lago di Maggiore. Závěrečná zastávka byla ve městě Bellinzona, které se pyšní hned třemi hrady najednou.

Program byl bohatý, cesta náročná a my se vrátili obohacení nezapomenutelnými zážitky.

Třídy 1C a 2C

RSS Aktuality – SOSKOLIN