Ředitel školy vyhlašuje průběžné 3. kolo přijímacího řízení v oborech Technik informačních systémů (26-41-L/01) a Bankovnictví a pojišťovnictví (63-41-M/01)
Příjem přihlášek je průběžný do naplnění kapacity oboru. Uchazeči podávají novou přihlášku, pokud již podali přihlášku na naši školu v prvém či druhém kole, není třeba vyplňovat známky a není třeba potvrzovat známky základní školou. Přihlášku lze vytisknout ze stránek www.soskolin.cz (pro uchazeče/přijímací řízení).
Kritéria 3. kola přijímacího řízení:
Při přijímacím řízení budou zohledněny výsledky státních přijímacích zkoušek z českého jazyka a matematiky, prospěch uchazečů v 2. pololetí 8. třídy a 1. pololetí 9. třídy ZŠ s důrazem na známky z českého jazyka, cizího jazyka a matematiky, doklady o účasti na vědomostních soutěžích a výsledek testu při dnech otevřených dveří (celkem maximálně 720 bodů).
Maximální bodová hodnota výsledků přijímacích zkoušek bude přitom v souladu se školským zákonem tvořit minimálně 60 % celkového bodového zisku (450 bodů). Přijímací zkoušky z českého jazyka a matematiky budou hodnoceny tak, že výsledný bodový zisk z obou předmětů (maximální zisk je 50 bodů z českého jazyka a 50 bodů z matematiky) bude vynásoben koeficientem 4,5. Maximální bodová hodnota za prospěch na základní škole bude tvořit 260 bodů. Za průměrný prospěch 1,00 v každém pololetí získá uchazeč 130 bodů, za průměrný prospěch 2,30 pak získá 0 bodů. Každá setina v tomto intervalu znamená 1 bod, průměrný prospěch horší než 2,30 bude obodován stejným systémem zápornými body. Od vzniklého bodového zisku bude odečteno v obou pololetích 10 bodů za každou čtyřku z předmětů český jazyk, cizí jazyk a matematika a 20 bodů za každou pětku z těchto předmětů a dále 20 bodů za druhý stupeň z chování a 50 bodů za třetí stupeň z chování. Za účast ve vyšším než školním kole vědomostních soutěží /olympiád může uchazeč získat 10 bodů. Tuto bonifikaci mohou získat žáci, pokud k přihlášce doloží doklad o reprezentaci školy ve vyšších než školních kolech vědomostních soutěží z jednotlivých předmětů.
Uchazeči o studium těchto maturitních oborů budou přijímání podle výsledků studia na základní škole a výsledků přijímacích zkoušek z českého jazyka a matematiky v 1. kole přijímacího řízení.
Na základě výsledků studia v 2. pololetí 8. ročníku a 1. pololetí 9.ročníku na základní škole po přičtení bodů za účast v soutěžích a za test při dnu otevřených dveří a za přijímací zkoušky z českého jazyka a matematiky vznikne pořadí uchazečů, podle něhož budou přijímáni do celkového počtu volných míst v oboru Bankovnictví a pojišťovnictví. Průměrný prospěch v obou pololetích bude obodován podle stupnice, kde prospěch 1,00=130 bodů a prospěch 2,30=0 bodů (horší prospěch bude obodován zápornými body.) Od součtu bodů za obě pololetí bude odečteno 5 bodů za každou čtyřku a 20 bodů za každou pětku z předmětů český jazyk, cizí jazyk, matematika.
Přijati mohou být uchazeči, kteří dosáhnou při hodnocení prospěchu ze základní školy a připočtení získaných bodů za účast v soutěžích a za test při dnech otevřených dveří minimálně 0 bodů. Výjimku tvoří uchazeči, kteří nedosáhnou tohoto bodového zisku, ale vykonají přijímací zkoušku z českého jazyka minimálně na 25 bodů (bez násobení koeficientem 4,5) a z matematiky minimálně na 15 bodů (bez násobení koeficientem 4,5).
Nemohou být přijati uchazeči, kteří nesplnili výše uvedené podmínky přijímacího řízení.