Jaselská 826, Kolín

321 752 611

info@soskolin.cz

Začátek vyučování

Po - Pá 7:45

Rok 2019/2020

 

Technik informačních systémů

TECHNIK INFORMAČNÍCH SYSTÉMŮ

Kód oboru:26-41-L/01
Čtyřletý studijní obor, poskytující profesní odbornost především v oblasti počítačů, mikrořadičů, řídicí, komunikační a zabezpečovací techniky,  počítačového hardwaru a softwaru a zároveň obecný elektrotechnický základ. Absolvent oboru se může uplatnit především jako servisní  mechanik ve spotřební a sdělovací elektronice s důrazem na současné moderní technologie v komunikační a zabezpečovací technice, servisní technik pro výpočetní techniku, pracovník uživatelské podpory, správce aplikací, správce operačních systémů, obchodník s prostředky IT , jako mechanik a servisní technik v oblasti počítačů a mikrořadičů. Znalosti z oblasti mikrořadičů využije i pro jejich obsluhu , návrh a programování. Uplatní se při obsluze a programování chytrých elektroinstalací, chytrých domácností i chytrých měst.

Inteligentní řízení procesů

Programování mikrořadičů v jazyce C

Zabezpečovací technika firmy Jablotron

PC periferie a hardware

Přenos a zpracování informací

johannes-plenio-377226
f11

TECHNIK INFORMAČNÍCH SYSTÉMŮ

KÓD OBORU:26-41-L/01

PŘEHLED

Žáci se naučí pracovat se zařízeními pro přenos a zpracování informací, jak po pevných linkách, tak i bezdrátově formou WIFI. Dále se naučí pracovat s jednočipovými mikropočítači a jejich využitím jako řídící jednotky. Součástí výuky je programování mikrořadičů v jazycích BASIC a C.

UPLATNĚNÍ

Absolvent se může uplatnit především jako odborník na instalaci a správu komunikačních zařízení, jako odborník v oblasti počítačově řízené techniky, případně jako prodejce a servisní technik výpočetní techniky, číslicových automatů nebo komunikačních zařízení. Žáci mají možnost získat certifikát o elektrotechnické způsobilosti podle vyhlášky 50/1978Sb _ §5 a certifikát pro práci se zabezpečovací technikou firmy „JABLOTRON “.