Jaselská 826, Kolín

321 752 611

info@soskolin.cz

Začátek vyučování

Po - Pá 7:45

Rok 2023/2024

 

Projekt EDISON

Projekt EDISON = Education. Drive. Internationality. Students. Opportunity. Network.

Projekt EDISON spojuje mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích a stali se tak generací, která prolomí prohlubující se mezikulturní bariéru.

Vizí projektu je tolerance a příznivé společné soužití české společnosti s různými kulturami a národy, a to na základě jejich porozumění a omezení předsudků a stereotypů. Díky multikulturní atmosféře, vyvolané zahraničními stážisty, oživuje výuku a zvyšuje zájem o studium mezi žáky a studenty a učí je nebát se odlišného.

Cestovali jsme po světě, aniž bychom někam odjeli. Svět přijel za námi. Oslavili jsme čínský nový rok, mluvili o stereotypech a ochutnali jsme tradice a kulturu z Číny, Taiwanu, Indonésie, Filipín, Alžírska, Azerbajdžánu a Austrálie. Díky zapojení do projektu EDISON jsme mohli přivítat skupinu 8 zahraničních univerzitních studentů, kteří naše studenty virtuálně provedli po svých zemích. Naši studenti je na oplátku provedli po Kolíně a Nymburce, kde jsme jim umožnili vidět, jak se vyrábí typické české pivo.