Školní rok  2017/18

Portugalsko

2017-1-CZ01-KA102-034720

„Studenti IT a cestovního ruchu za novými zkušenostmi v Portugalsku“

Již potřetí vyjedou v roce 2018 naši studenti na třítýdenní pracovní stáž do zahraničí. Projekt naší školy uspěl v konkurenci více než 300 projektů v rámci programu Erasmus+, a tak se nejlepších 24  žáků druhých a třetích ročníků oboru Informační technologie a Cestovní ruch a rekreologie může těšit na nové pracovní i kulturní zkušenosti z portugalského města Braga.

Časový harmonogram projektu:

 1. výběr účastníků – září 2017
 2. leden, únor 2018 – povinná jazyková příprava žáků - angličtina
 3. duben, květen 2018 – zahraniční stáž


Termín stáže:

4.4. – 22.4. 2018       12 studentů  - 3T, 2C – pedagogický dozor Ing. Jiří Honz

22.4. – 9.5. 2018       12 studentů  - 2TAB, 3CAB – pedagogický dozor Mgr. Tereza Hölzlová

 

Na základě výborných studijních výsledků byli vybráni na devatenáctidenní zahraniční stáž do Portugalska tito žáci:
2.ročník
Cestovní ruch a rekreologie - Rudenco Lilia, Mahutová Simona, Novotná Lenka, Likus Davis, Janišová Kateřina, Březinová Kateřina
Informační technologie - Levek Vojtěch, Makarová Michaela, Hendrych Jan, Vrba Tomáš, Kadlec Ladislav, Zámostný Michal
3. ročník
Cestovní ruch a rekreologie - Neckářová Kateřina, Kozderová Nikola, Bednářová Kateřina, Bucifal Jan, Lukášková Lucie, Hála Tomáš
Informační technologie - Götz Ondřej, Lévai Michal, Hromják David, Zolotarev Jan, Chrastina Tomáš, Palmieri Martin

 

 


 

 

Školní rok 2015/16

 

Portugalsko

Ukázkový deník studenta - zahraniční stáž Portugalsko
(Ostatní deníky jsou dostupné na školním intranetu).

Pracovní stáž našich žáků v roce 2016 v Portugalsku

Již podruhé za sebou vyjedou studenti oboru Informační technologie na čtrnáctidenní pracovní stáž do zahraničí. Projekt naší školy uspěl v konkurenci více než 300 projektů v rámci programu Erasmus+, a tak se nejlepších 24  žáků může v roce 2016 těšit na nové pracovní i kulturní zkušenosti, tentokrát z portugalského města Braga.

Project:

2015-1-CZ01-KA102-012987          „Studenti IT oborů za zkušenostmi v Portugalsku“

Organizace

Termín stáže:


1. skupina

10.3. - 26.3.2016       12 studentů  + 1 učitel – 3TA + Ptáček (2TB)

Odlet ve čtvrtek ve 14.30 hod. – návrat v sobotu 13.45 hod.

Sraz před školou nejpozději v 11.00 hod !

Doprava na letiště a zpět je zajištěna mikrobusem.

Pedagogický dozor: Mgr. Tereza Hölzlová


2. skupina

26.3. - 12.4.2016       12 studentů  + 1 učitel  - 3TB, 2TA + Kotrch (2TB)

Odlet v sobotu 14.30 hod. – návrat v úterý 17.50 hod.

Sraz před školou nejpozději v 11.00 hod !

Doprava na letiště a zpět je zajištěna mikrobusem.

Pedagogický dozor: Mgr. Dana Valášková


Podrobné informace z letecké společnosti:

1. skupina

TP1303 G 10.3. 4 Praha       Lisabon  1430 1700   *1A/E*

TP1306 G 26.3. 6 Lisabon     Praha    0920 1345   *1A/E*


2. skupina

TP1303 G 26MAR 6 Praha       Lisabon  1430 1700   *1A/E*

TP1304 G 12APR 2 Lisabon     Praha    1330 1750   *1A/E*Důležité upozornění:

Váha zavazadle nesmí překročit 23 kg + 8 kg příruční zavazadlo.

Student musí mít s sebou platný občanský průkaz (pas) a kartičku pojišťovny.


Pokud by žák neodjížděl od školy, ale dopravovali byste jej na letiště sami, je třeba, aby byl přítomen 2,5 hodiny před odletem na letišti, tj. ve 12.30 hod.


Popis projektu

Hlavní aktivitou projektu je dvoutýdenní odborná stáž pro dvě skupiny po 12 studentech oboru Informační technologie. Jazykem stáže je anglický jazyk. Tato stáž bude probíhat ve vybraných portugalských IT firmách.  Během dvou týdnů se žáci budou podílet na práci v běžném provozu IT firmy, budou se zde setkávat s odborníky z praxe, poznávat sociokulturní prostředí Portugalska, prohlubovat své odborné a jazykové znalosti. Praxe v zahraničí poskytuje mnohem více než zdokonalení odborných znalostí a dovedností. Žáci se mohou seznámit s moderní technikou a s dalším programovým vybavením používaným v zahraničních firmách, s jiným způsobem zpracování zadaného úkolu a novými metodami organizace práce pro jeho úspěšné zvládnutí.  Příkladem plánovaného umístění našich žáků jsou firmy:

Cru design - http://crudesign.pt/index/

We Link - http://www.welink.pt/

Capsula - http://www.capsula.com.pt/

Enzyme - http://enzyme.pt

Gen - http://gen.pt/

B solus - http://www.bsolus.pt/pt/

Inforlink - http://www.inforlink.pt/

Numica - http://www.numica.pt/home/ . ..atd.

Partner projektu

Braga Mobility nebo pouze Braga mob je firma s cca 20 zaměstnanci se sídlem v Braze. Je to zkušená dynamická společnost, která získala doposud velké množství klientů v rámci programů Leonardo da Vinci a LLP a poté také v rámci programu Erasmus Plus. Zaměstnanci firmy se podílí na bezpočtu projektů týkajících se mezinárodních mobilit. Specializují se na rozmanité oblasti rozvoje a vzdělání. Pro zaměření, se kterými nemají stálí zaměstnanci firmy dostatek zkušeností, spolupracují s externími spolupracovníky.

http://www.bragamobilityopen.com/

 

 

 


 

 


 

Školní rok 2014/15

Spolková republika Německo


8.3. - 22.3.2015 -  12 studentů

22.3. - 4.4.2015 - 12 studentů

Ajťáci ze Spojů na Erasmu aneb Vítejte ve Wernigerode

Celý měsíc bylo malebné německé městečko Wernigerode domovem studentů informatiky kolínské Střední odborné školy informatiky a spojů. První dvoutýdenní turnus patřil vybraným žákům tříd 3TA a 4TA a jejich paní učitelce Daně Valáškové, druhou skupiny vytvořil výběr ze tříd 3TB a 4TB a paní učitelka Tereza Hölzlová.
Studenti Spojů poprvé vyrazili na kurz Erasmus+. Dva týdny strávili v zahraničí, trénovali anglický jazyk, tak trochu i německý, poznávali kulturní krásy jiné země, ale hlavně dva týdny pracovali v německých IT firmách a získávali nezaplatitelné zkušenosti. Většina žáků vytvářela webové stránky, programovala, graficky upravovala fotografie, tvořila kalendáře nebo se starala o IT sítě.

Čtrnáctidenní pracovní pobyt v nádherném městě, jehož dominantou je novogotický zámek Wernigerode Schloss, a které je plné typických domů z hrázděného zdiva, si studenti zpříjemnili i výlety. Jednak poznali samotné město Wernigerode. Viděli například místní šikmý dům, nejmenší dům nebo nádraží parních vlaků, ale taky již zmíněný zámek. Kromě toho také navštívili město ze Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO Quedlinburg.

Na víkend pak vyrazili do hlavního města Německa. V Berlíně neopomněli navštívit největší historické památky jako Braniborskou bránu, Památník holokaustu, Říšský sněm, Národní galerii, filharmonii, chrám Berliner Dom i Berlínskou zeď, ale taky vystoupali na TV věž Fernsehturm, odkud pozorovali noční Berlín. Na své si přišli v berlínské zoo a akváriu a jako správní ajťáci nemohli vynechat Muzeum počítačových her. Tam si jednak prohlédli historické kousky počítačů, ale mohli si zkusit řadu starších počítačových her, včetně původních ovládání. Sečteno podtrženo, pro obě skupiny to byly dva týdny nadupané zážitky. ​(Mgr. Tereza Holzlová)

Fotogalerie

 

 

Organizační informace

Povinná jazyková příprava na zahraniční stáž je vždy v úterý a ve čtvrtek od 15.1.2015 - 3.3.2015.

Délka: 1. vyučovací hodina/den
Učebny:
A11, A10 (dále dle dohody s vyučujícími)
Lektor:
Mgr. Dana Valášková, Mgr. Tereza Hölzlová
Zaměření: aktivní konverzace v anglickém jazyce

Osvobozeni od přípravy jsou pouze studenti s dobrou znalostí angličtiny - posoudí lektorky jazykové přípravy.
Rozdělení do skupin - určí lektorky jazykové přípravy

 

Co je třeba připravit:

1. Vyplnit životopis v anglickém jazyce včetně všech položek, uložit v PDF a zaslat na adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Životopis naleznete zde. Do středy 17.12.2014 nejpozději. Používejte on-line formulář.
2. Tato adresa bude sloužit pro naši komunikaci - zasílejte s adresy, kterou běžně používáte

Dokumenty:

1. Dotazník

2. Účastníci

3. Předběžný program

4 Náš partner v programu Erasmus+

5. Pojistné podmínky

 

Na základě schváleného grantu v programu "Erasmus+, Mobilita žáků a pracovníků v odborném vzdělávání a přípravě" se uskuteční ve školním roce 2014/15 dvoutýdenní odborná stáž pro 24 studentů naší školy - obor Informační technologie. Tato stáž bude probíhat ve vybraných německých IT firmách.  Během dvou týdnů se žáci budou podílet na práci v běžném provozu IT firmy, budou se zde setkávat s  odborníky z praxe, poznávat sociokulturní prostředí SRN, prohlubovat své odborné a jazykové znalosti . Praxe v zahraničí poskytne našim studentům mnohem více než zdokonalení odborných znalostí a dovedností. Žáci se mohou seznámít s moderní technikou a s dalším programovým vybavením používaným v zahraničních firmách, s jiným způsobem zpracování zadaného úkolu a novými metodami organizace práce.

 

Popis projektu

 

Hlavní aktivitou projektu je dvoutýdenní odborná stáž pro dvě skupiny po 12 studentech oboru Informační technologie. Jazykem stáže je anglický jazyk. Tato stáž bude probíhat ve vybraných německých IT firmách.  Během dvou týdnů se žáci budou podílet na práci v běžném provozu IT firmy, budou se zde setkávat s odborníky z praxe, poznávat sociokulturní prostředí SRN, prohlubovat své odborné a jazykové znalosti. Praxe v zahraničí poskytuje mnohem více než zdokonalení odborných znalostí a dovedností. Žáci se mohou seznámit s moderní technikou a s dalším programovým vybavením používaným v zahraničních firmách, s jiným způsobem zpracování zadaného úkolu a novými metodami organizace práce pro jeho úspěšné zvládnutí.  Příkladem plánovaného umístění našich žáků je firma Netco (http://www.netco.de/).

 

Partner projektu

 

Akademie Überlingen Verwaltungs GmbH je vzdělávací instituce v SRN, která má pobočky v mnoha částech Spolkové republiky Německo. Vzdělávaci instituce zaměstnává 150 pracovníků. Od roku 1990 zprostředkovává odbornou praxi a zaměstnání v mnoha odvětvích průmyslu i obchodu, v oblasti IT, marketingu, účetnictví atd. (http:\\www.akademie-ueberlingen.de)

 

 

Časový harmonogram projektu:

 1. výběr účastníků - říjen 2014
 2. schůzka s rodiči - leden 2015
 3. leden, únor – jazyková příprava žáků - angličtina
 4. březen 2015 – odborná 14denní stáž


Termín stáže je pouze orientační a bude upřesněn na základě dohody se zahraničním partnerem.

 

Účastníkům je v rámci projektu hrazeno:

 1. doprava do místa stáže - minibus
 2. místní doprava
 3. ubytování ve Wernigerode (penzion)
 4. snídaně a večeře
 5. kapesné
 6. kulturně – poznávací akce
 7. pojištění
 8. europassmobility

 

Povinnosti účastníků odborné stáže:

1. účast na jazykové přípravě

2. aktivní přístup k samostudiu v rámci jazykové přípravy

3. zodpovědný přístup k vlastní odborné stáži

4. vedení pracovních deníků o průběhu odborné stáže a aktivní komunikace s vedoucím učitelem odborných předmětů v jejím průběhu

5. zpracování povinných materiálů a prezentace o průběhu praxe po návratu z ní

 

Na průběh odborné stáže se vztahuje v plném rozsahu školní řád SOŠ informatiky a spojů a SOU Kolín, a to i mimo pracovní dobu. Při závažném porušení tohoto řádu bude příslušnému žákovi stáž ukončena.

 

Místo zahraniční stáže:

Město leží v cca 250 metrech n.m. na severovýchodním okraji Harzu, na úpatí nejvyšší hory Brocken, na spolkových dálnicích 6 a 244 a na železniční trati Halberstadt–Vienenburg, která spojuje Halle (Saale) a Hannover.

 

Wernigerode

http://cs.wikipedia.org/wiki/Wernigerode